På fredag spiste jeg på Vaaghals. Det vil jeg definitivt gjøre igjen!
Et mer smakfullt sammensatt måltid skal man lete lenge etter!
Vi valgte menyen Vaaghals skifte og oppleve en balansert meny med fantastiske smaker som både sto frem og ble en del av helhetsopplevelsen. Vaaghals skriver selv på sidene
sine:
Vaaghals skal vera møteplassen mellom dei unike norske råvarene og gode norske og internasjonale rettar. Maten kjem på bordet slik me sjølve kan tenka oss å servera den til gode vener.
Eit godt måltid eller eit skifte, som det eigentleg heiter, der maten vart sett fram og delt. Og når dei sa “takk for skiftet”, så var det ikkje berre maten, men og stemningadei sette pris på. Det gode måltidet oppstår i samlinga rundt gode smakar og den gode stemninga.
Kjøkenet vårt speglar sesongane og matriket Noreg sine utrulege skattar med røter i tradisjonane, men og med kreativitet og nyskaping.
Her skal delast, smakast, nytast, snakkast og drikkast. Det er restauranten me alltid har drøymt om å skapa. Endeleg!
Og endelig fikk vi komme hit! Kjøkkensjefen sjøl Christer Rødseth gikk mellom bordene og småpratet med gjestene og det er det nærmeste jeg har vært fransk stemning på et helnorsk kjøkken!
Christer er i farta som aldri før og har nylig deltatt i Farmen Kjendis.
Hvile, vente litt, prate mer, mat på bordet og deretter dessert på bordet, alt var godt tilpasset tidsmessig, så javisst – vi orka dessert som inngår i skifte-menyen!
Takk for en aldeles nydelig mataften, Vaaghals, vi kommer gjerne igjen! ♥
Det så utrolig godt ut. Der har jeg aldri vært, men setter det lett på listen over steder jeg vil på date med mannen ❤
Det er definitivt et fint datested med tid og ro sammen med kjæresten ❤
Yummi yummi!! Det så nydelig ut!! Ha en flott søndag, Anne!! ❤
Det var helt fantastisk! Nydelig mat, godt selskap, nok tid – anbefales ❤